دیدار عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با رئیس مجلس سوریه

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: برجام به هیچ وجه قابل بازنگری نیست و هر آنچه مورد توافق 7 کشور بوده باید همان اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دکتر علی اکبر ولایتی در دیدار حموده یوسف صباغ رئیس مجلس سوریه گفت: برجام نه تکرار خواهد شد و نه چیزی به آن اضافه می‌شود و ادعاهای اخیر رئیس جمهور آمریکا مورد قبول ما نیست.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: یکی از ادعاهای ناحق که مطرح می‌شود، این است که ما دفاع موشکی نداشته باشیم که ترامپ رئیس جمهور آمریکا با این صحبت‌ها پای خود را از گلیمش درازتر می‌کند.

ولایتی افزود: آمریکایی‌ها به اهدافشان در یمن، سوریه و عراق نرسیدند و عمر حضور آن‌ها در منطقه پایان یافته است.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: ما هرگز به هیچ بیگانه‌ای اجازه نخواهیم داد از مراکز حساس دفاعی ما بازدید کند.

ایران روابط خوبی با کشورهای مسلمان دارد

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: مشارکت کشورهای اسلامی در اجلاس مجالس کشورهای اسلامی به میزبانی تهران حکایت از روابط خوب ایران با کشورهای مسلمان دارد.

ولایتی با اشاره به برگزاری اجلاس رؤسای پارلمانی کشورهای اسلامی افزود: حضور هیأت بلند مرتبه پارلمانی سوریه که ویژگی خاصی دارند در این اجلاس مهم است، دو کشور ایران و سوریه در جنگ، صلح و موضوعات مختلف در مقابل بیگانگان ایستادند و با کمک کشورهای عضو جبهه مقاومت توانستند در برابر دشمنان منطقه و کشورهای عربی ایستادگی کنند.

وی گفت: امروز آمریکایی‌ها می‌گویند، ایران نباید در منطقه نقش مؤثری داشته باشد و این سخن واکنش آن‌ها به شکست هایشان در عراق و سوریه است.

ولایتی افزود: مردم ایران و سوریه با ایستادگی در برابر دشمنان مشترک توانستند دشمن را به شکست وادارند؛ توطئه‌های دشمنان در این کشورها خنثی شد، آمریکایی‌ها در تجزیه عراق و ایجاد استقلال کردستان شکست خوردند.

وی گفت: در چنین شرایطی ادعا می‌کنند که ایران نباید در منطقه حضور مؤثری داشته باشد، ما و سایر کشورهای منطقه به علت حضور در منطقه حق خود می‌دانیم که در امور منطقه حضور فعالی داشته باشیم، این اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها هستند که حقی برای حضور در امور منطقه ندارند.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده است، اما طرف مقابل اینگونه عمل نمی‌کند، بندها و بخش‌هایی را برطرف می‌کند، اما از طرف دیگر تحریم‌های جدیدی را اضافه می‌کند.

 

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
4+6=? کد امنیتی