کتاب «هویة التشیع» اثر احمد الوائلی به زبان هوسایی ترجمه و منتشر شد

دوشنبه, 16 بهمن 1402

به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع)، کتاب «هویة التشیع» اثر احمد الوائلی به زبان هوسایی ترجمه و منتشر شد.

کتاب «هویة التشیع» اثر احمد الوائلی به زبان هوسایی ترجمه و منتشر شد

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع)، کتاب «هویة التشیع» اثر احمد الوائلی به زبان هوسایی ترجمه و منتشر شد.

این اثر رویکردی تحلیلی بر پاره‌ای از اتهامات بر علیه شیعه است. باب‌های چهارگانۀ این کتاب مأموریت دفاع از تشیع و پاسخگویی به برخی از شبهه‌هایی را دارد که در طول تاریخ بر علیه شیعه مطرح و منتشر شده است.

نویسنده در بخش نخستین، زمان تشکیل تشیع را بررسی نموده و اظهار داشته است که اسلام واقعی همان تشیع می‌باشد که در زمان رسول خدا صلى الله عليه و آله در میان مسلمانان رواج داشته است.

وی همچنین پس از نام بردن از پیشگامان تشیع و یاران با وفای امیرالمؤمنين عليه السلام، مراحل، ابعاد مختلف، عاملان اصلی و روایت‌گران اتهام رافضی بودن در مورد شیعه را تحلیل نموده است.

در ادامه مواردی چون منشأ ایرانی داشتن تشیع، توطئه آمیز بودن افکار تشیع، دخالت عبدالله بن سبأ در تشکیل آن، افراطی‌گری و غلوّ، قیام مهدی(عج)، ازدواج همزمان با بیشتر از چهار همسر، شک در نبوت و قوم‌گرایی، مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

کتاب «هویة التشیع» از سوی منير محمد سعيد به زبان هوسایی ترجمه و در یک جلد و در قطع وزیری منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت این اثر می توانند به ساختمان معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به آدرس قم، بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه 6 مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02532131307 تماس بگیرند.

ca9b36b9-97a2-4757-a2c7-d133ef07b230.jpg

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
5+5=? کد امنیتی